Diş Teli Fiyatları 2023 Hesaplama

Diş Teli Fiyatları 2023 Hesaplama

Diş teli fiyatları dizilim konumu bozuk olan çapraşık dişlerin düzeltilmesi amacıyla uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinir. Dişlere belirli bir noktadan uygulanan diş telleri, uzun süreli kullanımlarda dişlerin muazzam bir görünüme kavuşmasına neden olur. Diş teli fiyatı da tam da bu noktada kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir.

Diş Teli Nedir?

Diş teli, dizilimi bozuk ya da çapraşık dişlerin düzeltilmesi adına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş teli fiyatları da kullanılan ürünlerle birlikte tedavide uygulanan yöntemlere göre değişiklik gösterir. Diş telleri; dişlerin çıkmaması, dişlerin ayrık veya kırık olması gibi problemlerde de sık sık tercih edilir.

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları konusunda en belirleyici özellikler arasında kişinin diş, çene ve kemik yapısı gelir. Özel olarak uygulanan ortodonti tedavileri tamamen kişiye göre belirlenir. Ortodonti uzman doktoru da bireyin kusursuz bir gülüşe kavuşması adına gerekli olan tedavi sürecini başlatarak detaylı bilgilendirme yapar.

Diş teli fiyatı belirlenebilmesi açısından klinik muayene şarttır. Bu durumda kişi için en uygun tedavi planlaması yapılır.

Diş Teli Fiyatları 2023

Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) tarafından belirlenen 2023 yılı ortodontik tedavi taban fiyatlarına göre; çift çene diş teli tedavileri 13.000 TL ile 19.000 TL aralığında, tek çeneye uygulanan tedaviler ise  8000 TL ile 12.000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

Diş teli çeşitleri de; metal diş telleri, şeffaf diş telleri, lingual braketler, şeffaf plaklar olarak sıralanır.

Bu Haberi Paylaş!