Sıkça Sorulan Sorular

İmplant ağrılı bir tedavi midir?

İmplant tedavisi öncesi ilgili bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bu nedenle hastanın işlem süresinde acı ve ağrı hissetmesi söz konusu olmaz.

Süt dişleri tedavi edilmeli mi?

Tıpkı kalıcı dişlerde olduğu gibi süt dişleri de tedavi edilmelidir. Süt dişlerinde ilerleyen rahatsızlıklar daimi dişleri de olumsuz etkilemektedir.

Ortodontik tedavilerde yaş sınırı var mıdır?

Ortodontik tedavilerde yaş sınırı yoktur. Fakat dişlerin büyümesi ve çene gelişimi dikkate alındığında erken yaşta başlanan tedaviler, gelecekte oluşabilecek sorunların büyük ölçekte önüne geçer.

Her yirmi yaş diş çekilmeli midir?

Her yirmi yaş dişinin çekilmesi gerekli değildir. Çevre dişeleri ve dişlerin genel dizilimi etkileyip, ağrılı durumlar oluşturduğu zaman diş hekiminin kararıyla dişlerin çekilmesi gerekmektedir.

Kliniğinizde çocuk bölümü bulunuyor mu?

Evet, kliniğimizde çocuk hastalarımıza da sağlık hizmeti vermekteyiz.

Diş beyazlatma işleminde dişlerim kaç ton beyazlar?

Diş beyazlatma işleminde sonuç, kişinin diş yapısı, doğal rengi ve kullanılan malzemelere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Hamilelik döneminde diş tedavisi yapılır mı?

Hamilelik döneminin ilk 3 ayında, yoğun diş tedavileri önerilmemektedir. Acil olmayan diş tedavi randevularını, diş hekiminize danışarak erteleyip; sonraki aylarda tedavinizi olabilirsiniz.

Teller konuşmamı etkiler mi?

Teller hastanın konuşmasını etkilemez aksine zamanla bazı bozuklukları düzenlediği için iyi yönde etki sağlamaktadır. Yalnızca adaptastasyon süresinde ilk günlerde bu konuyla ilgili aksamalar yaşanabilir.

Diş taşı temizliği dişlere zarar verir mi?

Hayır, diş taşı temizliği dişlere zarar vermez. Hastanın ağız hijyenini arttırdığı nedeniyle diş ve diş eti sağlığını korumak için düzenli olarak yaptırılması önerilir.

Diş çapraşıklığı şikayetim var tel takdırmak zorunda mıyım?

Düzensiz diş sıralaması veya çapraşıklığın bir çok farklı tedavisi bulunmaktadır. Çapraşıklığın şiddetine ve genel dişlerinizin durumuna göre Ortodonti Uzmanımız sizin estetik kaygılarınızı da göz önünde bulundurarak size özel bir plan çıkarır ve tedaviniz o şekilde devam eder.


 

Antmodern Diş Kliniğinde telsiz şeffaf plak ile de tedavi olma imkanına sahipsiniz. Şeffaf plaklar geleneksel tel tedavisine göre daha hızlı, etkili ve estetik kaygı olmadan iyileşmenizi sağlar. Konuyla ilgili detaylı bilgili Invisalign sayfamızdan alabilirisiniz.