Diş macunu uçuğa iyi gelir mi?

Diş macunu uçuğa iyi gelir mi?

Diş macunu ile uçuk arasındaki bağlantı çoğu zaman halk arasında konuşulmaktadır. Kimileri diş macununun uçuğa iyi geldiğini söylese de bazıları da bu yönde az da olsa kararsızdır.

Uçuk herpes simpleks virüsü tip 1 nedeniyle meydana geldiğinden genellikle öpüşme, yüz yüze temas, uçuğu olan kişinin havlusunu, jiletini, bardağını vb özel eşyasını kullanmakla da bulaşabilmektedir. Uçuğa diş macunu sürmek bir nebze de olsa uçuk semptomlarına rahatlama sağlasa da maalesef diş macunu uçuk için kesin garantili bir tedavi yöntemi arasında yer almaz. Diş macunu uçuğun kurumasına ve daha az belirgin hale gelmesine yardımcı olabilir ancak uçuğa neden olan virüsü tedavi edemez.

Diş macunu uçuğa nasıl sürülür?

Uçuğa diş macunu sürmeden önce şişliği azaltmak adına uçuk olan bölgeye buz uygulayın. Uçuk olan yeri yıkayarak nazikçe kurulayın. Bir parça diş macununu uçuklu bölgeye sürün. Jel diş macunları yerine, beyaz sade diş macunlarını tercih edin.

İçeriğinde sodyum loril sülfat (SLS) bulunan diş macunları uçuk olan bölgeyi tahriş edip, uçuğun iyileşmesini geciktirebildiğinden bu içerikteki diş macunlarının kullanımını da kesinlikle önerilmemektedir. 

Diş macunun uçuk için kullanılması bilimsel olarak ispatlanmış bir yöntem olmadığından uçuğa diş macunu uygulamadan mutlaka doktorunuza danışmakta fayda vardır.

Binlerce hasta tarafından önerilen bir muayenehane olarak sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Mümkün olan en iyi ve en özel müşteri hizmetini sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ant Modern ortamında sunulan bakımın kalitesiyle tanınıyoruz. Siz de binlerce memnun hastamız arasına katılarak Ant Modern deneyiminden faydalanabilirsiniz.