Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş eti estetiği zamanlarda dişlerde oluşan sorunların hem sağlık hem de görünüm açısından zorluk çıkardığı dönemlerde diş hekimleri tarafından yapılan işlemdir. Diğer adıyla Gingivoplasti olarak bilinen bu operasyon kliniklerde veya hastanelerde, işinin ehli profesyonel diş hekimleri tarafınca gerçekleştirilir.

Diş Eti Estetiği Nedir?

Diş eti estetiği, dişlerinde sorun yaşayan kişilere uygulanan bir tedavidir. Diş etlerinde zamanla oluşan asimetrik bozukluklar, çekilmeler, diş etlerinin farklı renklere bürünmesi, yoğun olması ve dişi kapatması gibi sorunlar bu tedavinin uygulanmasını gerektirir.

Diş etinde yaşanan bazı problemler kişinin sadece sağlığını değil gündelik hayatını da olumsuz yönde etkiler. Son zamanlarda sıkla tercih edilen tedavi yöntemi sayesinde uygulamanın yapılmasının hemen ardından kişi dişlerinde eski görünümüne rahatlıkla kavuşur.

Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş eti estetiği, kişinin problemlerine göre uygun olacak şekilde gerçekleştirilir. Uzman doktorca lokal anestezi eşliğinde yapıldığından tedavi sırasında hasta kesinlikle ağrı veya acı hissetmez. Lazer ile uygulanan bu tedavi yöntemi 15 dakikalık bir işlemle kana olmadan tamamlanır.

Dişlerdeki estetik görünüme daha çabuk ulaşmayı isteyenlerce lazer yöntemi en sık tercih edilenler arasındadır. Bu uygulama her bireye yapılabilirken sorunu yaşayan herkes en yakın diş hekimine başvuruda bulunarak tedavi olabilme şansına sahiptir.

Diş Eti Estetiği Yaptırmanın Avantajları

Dişlerinde birtakım problemler yaşayanlar diş eti estetiği yaptırarak bu sıkıntılı durumdan kurtulabilirler. Diş eti estetiği sayesinde;

• Diş etlerindeki kanamalar ve yaralanmalar ortadan kalkar.
• Diş eti dokuları daha sağlıklı olacağından kişinin hassasiyeti azalır.
• Estetik kaygılar azalacağından sosyal ortamda iletişim artar.
• Dişler olması gerektiği gibi dizileceğinden çarpıklık söz konusu olmaz.
• Diş eti iltihaplanması gibi durumlar kesinlikle yaşanmaz.

Bu Haberi Paylaş!