Diş Beyazlatma Sağlıklı Mıdır?

Diş Beyazlatma Sağlıklı Mıdır?

Dişleri her daim beyaz bir gülümseme ile özdeşleşen insanlar günlük hayatlarında da oldukça özgüvenlidir. Ancak sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar birçok öğünde dişlerimiz lekelerle baş başa kalabileceği gibi bu bazı durumlarda ciddi aksaklıklara neden olabilir. Bunun içinde diş beyazlatma seçenekleri üzerinde durulur.

Diş Beyazlatma Dişlere Zarar Verir Mi?

Diş beyazlatma yöntemi geçmiş yıllardan bu yana uygulanmaktadır. Günümüzde milyonlarca insan diş beyazlatma ürünlerini kullanmakta fakat bunlardan bazen yanıt alamamaktadır. American Dental Association (ADA), hem ofis tipi hem de ev tipi uygulamalar ve reçetesiz satılan yöntemler için güvenli ve etkili diş beyazlatma seçeneklerinin olduğunu doğrulasa da mutlaka bir diş hekimine başvurmanızda yarar vardır.

Diş Eti Tahrişi

Hidrojen peroksit ve karbamid peroksit, diş beyazlatma ürünlerinde bulunan en yaygın bileşenler arasındadır. Diş hekiminiz tarafından reçete edilen tedavi yöntemlerinde bu bileşenleri bulmak mümkündür. Beyazlatıcı madde diş etlerine temas ettiği takdirde tahrişe neden olabileceğinden diş hekiminiz diş eti dokunuzu korumak için ekstra önlemler alarak bunun önüne geçebilmektedir.

Diş Hassasiyeti

Diş hassasiyeti tüm diş beyazlatmalarının ortak bir yan etkisi olarak görülmektedir. Dişlerde hassasiyet oranı tedavi sırasında peroksite maruz kalmaktan kaynaklanan pulpa iltihabı sebebiyle oluşmaktadır. Peroksit yoğunluğu, restorasyonların bulunması ve hatta ışık kullanım yoğunluğu da dâhil olmak üzere pek çok faktör hassasiyetin şiddetini tetikleyebilmektedir.

Diş hekiminizle görüşerek dişlerinizin sağlığını değerlendirebilir ve diş çürüğü veya diş eti hastalığı gibi sorunları ele alarak hızla çözümlere kavulabilirsiniz.

Binlerce hasta tarafından önerilen bir muayenehane olarak sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Mümkün olan en iyi ve en özel müşteri hizmetini sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ant Modern ortamında sunulan bakımın kalitesiyle tanınıyoruz. Siz de binlerce memnun hastamız arasına katılarak Ant Modern deneyiminden faydalanabilirsiniz.