Diş Beyazlatma Bandı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Diş Beyazlatma Bandı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Dişlerdeki beyazlıklar her faktör göz önünde bulundurulduğunda kişiden kişiye değişiklik gösterebileceğinden tüm bunlarla beraber yaşanan sararmalar bazı durumlarda genetikte olabilir. Dişlerin sararmasına sebebiyet verebilecek yiyecek ve içeceklerin tüketimi ve düzenli ağız ve diş bakımının yapılmaması bireylerde diş beyazlatma bandı konusunda araştırmaları gün yüzüne çıkarır.

Özellikle teknolojinin çığ gibi büyüdüğü son devirde belirli kimyasallar veya lazer kullanımı diş sağlığında da önem rol oynamaktadır. Belirli diş beyazlatma yöntemleri bireyler tarafından tercih edilirken diş hekimlerinin de bu yönde görüş olumlu görüş bildirmesi kişileri buralara yönlendirmiştir. Diş beyazlatma yöntemlerinde fiyatların pahalı olması eczanelerde satılan diş beyazlatma bandını popülarite olarak ön plana çıkarmıştır.

Diş Beyazlatma Bandı Nedir?

Diş beyazlatma bantları şeffaftır. Markadan markaya farklılık gösteren bu ürünler paketli bir halde satılmaktadır. Bantların dişlere yapıştırılacak olan yüzlerinde diş beyazlatıcı etkiye sahip maddelerin bulunmasıyla önerilen sürelerde bekletilmediği durumlarda beyazlık etkisini kaybedebilmektedir. Bunun sebeplerinden biri de diş üzerindeki katmanlarla gerektiği şekilde tepkiye girmemesinden kaynaklıdır.

Diş Beyazlatma Bandı Nasıl Kullanılır?

Diş beyazlatma bantlarının kullanımı genellikle aynı olmakla beraber markaya ve bant türüne göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple diş beyazlatma bandı kullanılmadan hemen önce ürünün nasıl kullanılacağı, herhangi bir yan etkisi bulunup bulunmadığı ve içerikleri ile ilgili bilgilerin okunması önem arz etmektedir.

Diş beyazlatma ürünleri, dişlerin daha sağlıklı ve temiz olmasını sağlamamaktadır. Bu sebeple diş beyazlatma bandı kullanılmadan önce diş ve ağız temizliğinin yapılması gerekmektedir. Dişlerin fırçalanması ve iyice temizlenmesi diş beyazlatma bandı kullanımının ilk adımını oluşturmaktadır.

Diş beyazlatma bandı hazırlanırken hangi bandın ne şekilde yapıştırılması gerektiğine dair deneme yapılarak doğru şekilde yapıştırılması mümkündür. Ürünler dişlere yerleştirildikten sonra bekleme aşaması başlar. Ne kadar beklenmesi gerektiği de marka özelinde değişiklik gösterebilmektedir.

Bu Haberi Paylaş!