5 Adımda 2022 Yazına Hazır Olun!

5 Adımda 2022 Yazına Hazır Olun!

2022 yaz vücuduna nasıl ulaşacağınızı bulamadınız mu? İşte size özenle oluşturulmuş 5 adım!

En iyi yaz diyeti fikirlerinden, hedeflerinize ulaştıktan sonra ilerlemenizi nasıl sürdüreceğinize kadar her şeyi öğrenmek için adım adım kılavuzumuza bağlı kalın.

Koşu bandında harcanan diyetler veya saatler yok!

  • Adım 1 - Sulu Kalın
  • Adım 2 - Yaz Vücut Diyeti
  • Adım 4 - Bir Yaz Vücudu Nasıl Alınır - Biraz Uyuyun!
  • Adım 5 - İlerlemenizi Kaydedin

1- Bol bol su için!

Yaz vücudunu nasıl alacağınızı öğrenirken, su ihtiyacınızıgidermek listenizdeki ilk adım olmalıdır! Ve bu sadece kilo verme yararları için değil...

Yaza formda girmenin en iyi yolu, her seferinde bir adım atmaktır. Sonuç olarak. Hepimiz diyetlerin tuzağına düştük ve hepimiz biliyoruz ki elde ettiğimiz sonuçlar kısa ömürlü.

Adım adım kılavuzumuzu adım adım takip ederseniz, yalnızca hayalini kurduğunuz yaz vücuduna sahip olmakla kalmaz, bunun için bir daha asla çalışmak zorunda kalmazsınız.

Doğru. Sonsuza kadar senin!

Peki, hidrasyon neden bu kadar önemli?

İlk olarak, başlamak kolay bir şey. Yaza formda girmek için tüm adımlarımızı takip etmek istediğinizi varsayarsak, bu, doğru sağlıklı alışkanlıklar edinmek için harika bir başlangıç ​​olacaktır.

Ve bununla, nasıl yazlık bir vücuda sahip olunacağını ve onu sonuna kadar sürdürmek için ne gerektiğini öğrenmenin ardındaki sırları öğrenmeyi kastediyoruz.

Aslında birkaç neden var, o yüzden hızlıca bir göz atalım.

• Su, metabolizmanızı hızlandırmak ve açlığı uzak tutmak için harikadır

• Şekerli içecekleri su ile değiştirmek kalori alımınızı azaltacak ve daha az doymuş yağ tüketmenize yardımcı olacaktır (bu, göbek yağının en büyük nedenidir!)

• Genel sağlığınız için harikadır ve kendinizi daha uyanık ve enerjik hissetmenizi sağlar

• Baş ağrısı ve böbrek taşı olasılığını azaltır... Bundan şikayet edemezsiniz!

Henüz sizi ikna etmediysek (bazılarınızın sade suya meraklı olmadığını biliyoruz), işte yaz vücudunu nasıl alacağınızı öğrenirken hidrasyonu biraz daha ilginç hale getirmek için bazı ipuçları.

Yapılacak bir şey, bir demlik su şişesi almaktır. Bunlardan biri ile daha çok içmenizi sağlayacak meyveli kendi aromalı suyunuzu yapabilirsiniz!

Çilek, böğürtlen, portakal, limon, misket limonu vb. gibi taze meyveler gerçekten işe yarıyor, bu yüzden çok fazla seçenek var.

Çay ve kahve gibi kafeinli içecekleri kesmekte zorlanıyorsanız, günlük alımınızın bir kısmını ikame etmek için her zaman yeşil çay veya bitki çayı deneyebilirsiniz!

Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırdığı ve yağ kaybına yardımcı olduğu söyleniyor. Bununla birlikte, bu doğru olmasa bile, antioksidanlarla doludur ve bu nedenle vücudunuzu sağlıklı bir diyetle birlikte detoks eder.

Ayrıca gün boyunca sadece su içmeye iyi bir alternatiftir ve rehidrasyona yardımcı olabilir.

Günde 3-5 bardak iyi bir miktar!

Ne kadar su içmeliyim?

Kısa cevap günde yaklaşık 2-4 litredir. Bu güvenli bir miktardır ve kesinlikle iyi bir hidrasyon seviyesini korumak için yeterlidir. Eğer yüksek bir aktivite seviyeniz varsa, o zaman bu miktarın üst sınırına sadık kalmalısınız.

2 - Düzenli Beslenme

Nasıl yazlık bir vücuda sahip olunacağını öğrenmek istiyorsanız, o zaman en çok odaklanmanız gereken alan burasıdır.

Diyet yaparken cesaretiniz hiç kırılmadı mı? Gerçek şu ki, hepimizde var. Bu nedenle, yaz vücut diyeti ipuçlarımızın kendinizi aç bırakmayı veya öğün yerine geçen içeceklerle yaşamayı içermediğini bilmekten memnun olacaksınız.

Doğru bir diyet ile size ve yaşam tarzınıza uygun yiyecekleri bulacaksınız ve tam olarak bir yaşam tarzına dönüşecek.

Çalışmak için sürdürülebilir olması gerekiyor. Şok bir diyetle verdiğin kiloları atabilirsin, ama sen pes eder etmez tekrar kilo vereceklerinden emin olabilirsin.

Beslenme, yani bir yaz vücut diyeti, forma girerken ilerlemenizin %80'ini oluşturur ve bu da geriye %20'lik bir egzersiz bırakır. Çoğu insan buna şaşırıyor, ama bu doğru!

Bu, bu makalenin ilerleyen bölümlerinde ele alacağımız bir yaz vücut egzersiz rutini yapmamanız gerektiği anlamına gelmez. Bu, beslenmenin çivilemenin ilk yönü ve en fazla etkiye sahip olduğu anlamına gelir.

1000 şınav çekebilirsin, ama sonra gidip yiyebileceğin her şeyi yersen fazla vücut yağı kaybetmezsin. Yardımımızla, nasıl hızlı bir şekilde yaz vücuduna sahip olacağınızı ve nasıl koruyacağınızı öğreneceksiniz!

Günde kaç kez yemeliyim?

Dışarıdaki tüm çelişkili bilgilerle günde kaç öğün yemek yemeniz gerektiğini ölçmek zor olabilir.

Yaz vücuduna nasıl sahip olacağınızı bulmaya gelince, yediğiniz öğün miktarının genel ilerlemeyi veya sonucu etkilediğini varsayarsınız.

Gerçek şu ki, bunu önerecek sağlam bir kanıt yok!

Ne sıklıkta yememiz gerektiğine dair bildiğimiz şey, günde 3 öğün yemek veya 5-6 daha küçük öğün yemek olan en popüler yöntemlerin her ikisinin de faydaları olduğudur.

Günde 3 öğün yemek, kilo vermek veya kilo almak için çalışan birçok insan için en uygun seçenek olarak görülüyor.

3 - Yaz Vücut Egzersizi

Size bunu başarmak için en iyi antrenmanları vermeden nasıl bir yaz vücuduna sahip olacağınızı öğretemezdik.

2. adımdaki ipuçlarımızı uyguladıktan ve beslenmenizi planlamak için güzel bir rutine girdikten sonra, dikkatinizi yaz vücut egzersiz rutininize çevirmenin zamanı geldi!

Yaz vücut antrenmanımızda, uzun süreli kardiyoyu HIIT ve kuvvet antrenmanı lehine bırakıyoruz, çünkü bunun size görmek istediğiniz sonuçları alacağına ve hızlı bir yaz vücudunu nasıl elde edeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacağına inanıyoruz (ve sağlıklı!).

4 - Düzenli Uyuyun!

Sağlıklı ve fit bir vücudu nasıl hızlı bir şekilde elde edeceğimizi öğrenirken 7-9 saatlik tam uykunuzu almak çok önemlidir. Makul bir saatte yatmadan kilo verme ve/veya formda kalma süreci olumsuz şekilde yavaşlar.

5 - İlerlemenizi Kaydedin

Tam olarak nasıl istediğiniz sağlıklı vücuda sahip olacağınızı bildiğinizden emin olmak için başka ne yapabilirsiniz?

Bir şey daha var. Gücünü hafife alabilirsin, ama bize güven. Bu, nasıl yazlık bir vücuda sahip olunacağına dair rehberimizin son adımı ve belki de en önemlilerinden biri!

Bu Haberi Paylaş!