İmplant Diş Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları

İmplant fiyatları özellikle diş eksikliği olan hastalarca sık tercih edilen tedavi yöntemlerindendir. Çene kemiğine vidalı bir halde yapay diş kökünün eklenmesi sonucunda gerçekleştirilen implant tedavisi, normal bir diş kökü olarak doğan bir fonksiyon görevi üstlenmektedir.

Diş eksikliği bulunan hastalarda implant diş tedavisi hem konforlu hem de ağrısız bir tedavi içermektedir. Hasarlı dişin çekilmesi ve diş çekimi gerçekleştirilen bölgelerde enfeksiyon riskinin azaltılmasıyla başlamaktadır. Bir süre sonunda diş çekimi yapılan bölgeye implant vidası yerleştirilerek diş protezi için ölçü alınmaktadır. Daha sonrasında da diş hekiminizin belirlediği tarihlerde dental implant üzerine iyileşme başlığı takılarak bir süre beklenmektedir. Hekimce verilen randevu tarihinde dental implant üzerine diş protezi yerleştirilir ve sonrasında da rutin kontroller gerçekleştirilir.

İmplant Tedavisi Avantajları Nelerdir?

İmplant tedavisi sonrasında dişin ya da dişlerin uzunca bir süre sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için hastalar bu yönteme sıklıkla başvurmaktadır. Eksik kalan dişlerin tamamlanması adına yararlı olan bu yöntem sayesinde hastanın gülüşü daha estetik bir hale gelmektedir.

İmplant tedavisinin avantajları şöyle sıralanabilir:

· Ana dişler ile uyumlu çiğneme fonksiyonu
· İyi bir gülüş estetiği
· İstenilen gıdaları rahatlıkla tüketme
· Daha sağlıklı ve dengeli beslenme
· Kontrolleri ve bakımları yapıldığı takdirde uzun süre kullanım imkânı

İmplant Diş Fiyatları Ne Kadar?

İmplant diş fiyatları geçmiş yıllarda olduğu gibi 2023 senesinde de farklılık göstermektedir. Uzman hekimlerce gerçekleştirilen işlemlerden biri olan implant tedavisinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Buna göre de implant fiyatları özellikle tercih edilen malzeme çeşidi ve tedavi yöntemleri doğrultusunda değişkenlik gösterebilir.

Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen rakamlar doğrultusunda Kemik İçi İmplant 7.000 TL, Veneer Kron Porselen İmplant fiyatı ise 1.500 TL’den başlamaktadır. Güncel implant fiyatları dikkate alındığında tek diş implant fiyatı için gerçekleştirilecek muayeneler sonucunun büyük önemi bulunmaktadır.

İmplant Diş Fiyatını Neler Etkiler?

İmplant diş fiyatlarını etkileyen başlıca unsurlar şunlardır:

· Hekimin tecrübeli olması
· İmplant markası
· İmplant firmasının fiyat politikası
· İmplantın kalitesi
· İmplantın uygulanacağı kliniğin fiyat politikası
· Türk Diş Hekimleri Birliğinin o yıl için belirlediği en az uyulması gereken tarife

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İmplant diş fiyatları her ne kadar maliyetli görünse de uzun yıllar boyunca sağlıklı kullanım sunması açısından çok değerlidir. İmplant tedavisi ile diş eksiklikleri giderilerek ömür boyu kullanabilecek sağlıklı dişlere ve estetik bir gülüşe sahip olma şansınız bulunmaktadır. İmplant uygulamasında seçilen implant türü kullanım rahatlığı açısından son derece önem kazanmaktadır.

Bu Haberi Paylaş!