Protetik Diş Tedavisi Nedir, Kimlere Uygulanır?

Protetik Diş Tedavisi Nedir, Kimlere Uygulanır?

Protetik diş tedavisi bir ya da birden fazla diş kaybında uygulanabilen ve kişilerin kaybettikleri yaşam konforlarını geri kazanmalarını sağlayan bir yöntemdir. Diş kayıplarında sıklıkla başvurulan bu yöntem birbirinden farklı durumlarda farklı şekilde uygulanabilmektedir.

Protetik Diş (Protez) Tedavisi Nedir?

Protetik diş halk arasında protez diş olarak da bilinmektedir. Söz konusu tedavi yöntemi kaybedilen dişlerin yerinin doldurulmasını ve kaybedilen ağız içi çevre dokularının yeniden oluşturulmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Hastaya kaybetmiş olduğu estetik görünümü ve çiğneme, konuşma gibi fonksiyonları geri kazandırma amaçlanmaktadır.

Protetik Diş Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Protetik diş tedavisi, eksik dişlerin varlığında uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Ancak çoğunlukla tedaviye geç kalan hastalara uygulanmaktadır. Bu sayede tedaviye geç kalmış olsanız bile kaybedilen diş veya dişleriniz farklı protez türleri ile geri kazanılabilir.

Protez Dişin Avantajları Nelerdir?

Protez dişin avantajları aşağıdaki gibidir:

• Kişinin diş eksikliğinden dolayı kaybolan çiğneme, konuşma gibi fonksiyonlarının geri kazanılmasını sağlar.
• Estetik bir görüntü yakalanmasını sağlar.
• Kişinin ağız sağlığını düzelterek psikolojik olarak da kendini iyi hissetmesini sağlar.

Binlerce hasta tarafından önerilen bir muayenehane olarak sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Mümkün olan en iyi ve en özel müşteri hizmetini sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ant Modern ortamında sunulan bakımın kalitesiyle tanınıyoruz. Siz de binlerce memnun hastamız arasına katılarak Ant Modern deneyiminden faydalanabilirsiniz.