Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Diş beyazlatma fiyatları, diş temizliği ve bakımına özen gösteren kişilerin en hassas noktaları arasındadır. Herkes açısından büyük bir öneme sahip olan dişer her gün düzenli olarak fırçalanmalı ve bakımları aksatılmamalıdır. Dişlerin daha beyaz olması bazı kişilerde sorun haline gelirken bu konuda ne gibi önlemler alınması konusunda mutlaka bilgi sahibi olunmalıdır.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, dişlerin mine ve diş kemiği katmanında oluşan sarımtırak renklerin giderilmesi sonucundaki tedavi yöntemidir. Pek çok sebepten dolayı sararan dişler, sararak siyahlaşır ve bunun sonucunda da diş beyazlatma yöntemine başvurularak birkaç ton daha açmak için diş hekimince dişlere operasyon düzenlenir.

Diş beyazlatma işleminde diş etleri ve dişler hiçbir şekilde zarar görmez. Yapılan araştırmalar çerçevesinde diş hastalarının çoğunda diş beyazlatma için bir koru olduğu lanse edilmiştir. Ancak çoğu insanda dişlerin sararması sonucunda gülme aktivitesinin ertelendiği bile görülmüştür.

Evlerde bitkisel yöntemlerle diş beyazlatma çalışmaları yapanların aslında diş minelerine zarar verdikleri kaçınılmaz bir sondur. Eğer ki sizde diş mineniz zarar görsün istemiyorsanız su içeren jellerden kullanabilir ya da doktor yardımıyla uygun rakamlardaki diş beyazlatma fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Diş beyazlatma fiyatları 2023 senesinde ortalama olarak 2.000 TL civarlarındadır. Diş ağartma Vital tek diş için en fazla 4 adet malzeme ücreti haricinde ortalama 750 TL, Diş ağartma çene için malzeme ücreti haricinde ortalama olarak 2.000 TL’den başlamaktadır.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işlemi üç seans olarak uygulanmaktadır.

Diş beyazlatma için öncelikle ağartma yöntemi yapılır. Daha sonrasında ise dişteki lekeler parçalara ayrılır ve diller parlatılarak dişin kalıcı olarak beyazlaması için lazer yöntemi sayesinde rengi stabil hale getirilir.

Diş minelerinin susuz kalmaması açısından beyazlatıcı jeller kullanılarak dişlerin çatlaması sağlanır. Günlük hayatta dişlerin arasına giren yiyeceklerin uzun süre kalmasından dolayı dişte renk değişimi gerçekleşir. Diş beyazlatma yönteminden sonrada mutlaka doktorunuzla bir diyet listesine karar verilmelidir. Dişlerin daha kalıcı halde beyazlaması açısından bu diyet listesine göre hareket edilmelidir.

Bazı vakalarda soğuk ve sıcak hassasiyetinde sıkıntı olabileceğinden doktorunuzun uygulayacağı Flor-Opal yöntemi ile bu sorunda tamamen ortadan kalkacaktır. Dişlerin rengi tamamen sararmış ve düzelemeyecek gibiyse takma diş yöntemi uygulanır. Bunun yerine de Bleaching yöntemi denilen diş beyazlatma yöntemiyle dişlerinizi on kata kadar açabilme şansına sahipsiniz.

Diş Beyazlatma Kaç TL?

Diş beyazlatma fiyatları 2023 yılı için ortalama olarak 2.000 TL civarlarındadır. Bu fiyatlar dişlerdeki sararma ve zor düzelme hadiselerine göre değişiklik göstermektedir.

Evde Sararmış Dişler Nasıl Beyazlar?

Evde diş beyazlatma yöntemi için limon ve karbonat karışımı kullanılabilir. 1 çay kaşığı karbonatı bir kabın içerisine koyarak üzerine limon sıkın. Daha sonrasında da karışımda köpükler oluşana kadar karıştırma işlemine devam edin. Diş fırçanıza bu karışımdan bir miktar sürerek dişlerinizi rahatlıkla fırçalayabilirsiniz.

Bu Haberi Paylaş!