AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ | antalya diş hekimi, antalya diş doktoru, antalya dişçi, antalya implant, antalya ortodonti, lara implant, lara diş hekimi Reviewed by WAXD'SIGN on October 18. Antalya da ikamet eden en profesyonel diş hekimi AntModern, tüm diş alanlarında hizmet vermektedir. Antalya’da çoğu hasta onlara giderek bir ömür boyu sürecek aile diş hekimlerini de belirlemiş olurlar. AntModern uzmanlarını yakınlarına, arkadaşlarına ve tanıdıklarına tavsiye etmişlerdir. En kısa zaman içerisinde antalya hekimliği konusunda uzman olmuşlardır. Rating: 4.9
Facebook
Türkçe English Русский

DENTAL İQ

Oral Diagnoz ağız ve diş sağlığı alanında teşhisin diğer adıdır.

İyi ve doğru bir Dental tedavi için doğru teşhis çok önemlidir. Oral diagnoz;semptomların tanımı , sendromların tanımı, ağız içi-ağız dışı muayene,tanıya götürecek labaratuvar-radyolojik –patolojik tetkiklerin yapılmasını kapsar.

Diş ipi kullanımı diş etinin çekilmesine neden olur

Doğru değil. Diş ipi kullanımı bireysel olarak ağız hijyeninin sağlanmasında vazgeçilmez unsurlardan biridir.Özellikle,dişler arasındaki kontakt nokta ilişkisi iyi olamayan durumlarda kullanımı,dişler arasında kalan yiyecek artıkları ve bakteri plaklarının temizlenmesi açısından etkili olacaktır.

Diş etleri kanıyorsa fırçalamayı kesmek gerekiyor

Yanlış. Aksine bir diş hekimine gidene kadar, fırçalama süresini uzatıp, diş ipi kullanıp, antibakteriyel bir ağız gargarası ile ağız bakımınızı etkin bir şekilde yapmayı alışkanlık haline getirmeniz tavsiye ediliyor.

Stres diş eti hastalıklarını tetikler

Kesinlikle doğru. Stres hipertansiyon, kanser gibi pek çok rahatsızlığın nedenlerinden biri olmasının yanında diş eti hastalıklarının da risk faktörlerindendir. Araştırmalar göstermiştir ki periodontal hastalıklarda dahil olmak üzere stres vücudun enfeksiyonla mücadelesini zorlaştırmaktadır.

Sistematik hastalıkların ağız ve diş sağlığı ile ilgisi yoktur.

Yanlış.Ağız vücudumuzun giriş kapısıdır.Burada olacak sorunlar tüm vücudumuzu etkiler. Bu dokularda olabilecek iltihabi olaylar tüm vücudu etkileyecektir. Aynı şekilde var olan sistemik hastalıkların birçoğu ağız bölgesinde belirti verir.Bu yüzden ilk muayenede dişler, dişetleri ağız dokularınınmuayenesi iyi değerlendirilmelidir.

Hamile iken diş taşı temizliği yapılmaz

Yanlış. Anne adayları, hamilelik döneminde ağız ve diş sağlığına normal dönemden daha fazla özen göstermelidir. Hamilelik sırasında oluşan hormon artışı,ağız mukozasını dış etkenlere karşı özellikle bakteri plaklarına karşı daha hassas yapar.Bu nedenle hamilelik döneminde üç-dört aylık periyotlarla diş taşı temizliğiyaptırmak,zorlaşan ağız hijyenini korumak için ideal bir yoldur.

Ortodontik tedavi sadece tellerle yapılır

Yanlış. Diş çapraşıklıklarının düzeltilmesinde geleneksel tel tedavisine alternatif olarak son 10 yıldır bir seri şeffaf plak yardımı ile çarpışık dişler düzeltilebilmektedir.Böylelikle tel tedavisine bağlı istenmeyen görüntü ve fonksiyon bozuklukları bu yeni yöntemlerle giderilebilir.

Ortodontik tedaviyi her diş hekimi yapamaz

Doğru.Ortodonti,birbiriyle karmaşık bir uyumu olan diş çene ve yüz bölgesinde bulunan asimetrileri tedavi eden uzmanlık dalıdır,bu nedenle diş çapraşıklıkların tedavisi ortodonti uzmanı tarafından sıkı bir takip ile yapılmalıdır.

İmplant uygulaması sırasında hasta çok ağrı duyar

Yanlış. İmplant uygulaması sırasında hastanın ağrı duyma olasılığı söz konusu bile değil.Çünkü doğru uygulanmış bir anestezi sonrasında hasta yapılan hiçbir uygulamayı hissedemez. Bu uygulama çeşitliliği sınırsız. Lokal anesteziyle,uygulananbölge ile beyin arasında ileti sistemi belirli bir süreyle bloke olur. Böylece yapılan hiçbir işlem kesinlikle beyin ve dolayısı ile hasta tarafından hissedilmez.

Süt dişlerinin yerine daha sonra kalıcı dişler geleceğinden süt dişlerinin önemi yoktur.

Yanlış. Süt dişleri kapladıkları alanla kendilerinin yerine gelecek olan kalıcı dişler için yer tutmaktadır. Bu nedenlerle süt dişleri çok önemlidir.Çocuklar karışık dişleme denen dönemde süt/daimi dişleri aynı anda ağızlarında bulundurur.Bu dönemde en sık karşılaşılan problem daimi azı dişlerinin süt dişi sanılıp tedavisinin yaptırılmaması çürüğün önemsenmemesidir.Bu da daimi dişleme ve diş dizisinde sorunlara yol açabiliyor.

Antalya Modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Copyright © 2011 Dent
Wax D'sign