AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ | antalya diş hekimi, antalya diş doktoru, antalya dişçi, antalya implant, antalya ortodonti, lara implant, lara diş hekimi | Türkiye’de yaklaşık 8.5 milyon engelli kişi bulunmaktadır. Reviewed by WAXD'SIGN on October 18. Antalya da ikamet eden en profesyonel diş hekimi AntModern, tüm diş alanlarında hizmet vermektedir. Antalya’da çoğu hasta onlara giderek bir ömür boyu sürecek aile diş hekimlerini de belirlemiş olurlar. AntModern uzmanlarını yakınlarına, arkadaşlarına ve tanıdıklarına tavsiye etmişlerdir. En kısa zaman içerisinde antalya hekimliği konusunda uzman olmuşlardır. Rating: 4.9
Facebook
Türkçe English Русский
Niobel Travel;Antalya da engelli bireylere çeşitli turizm hizmetleri veriyor Engelli bireyler için konforlu diş tedavisi Zihinsel Engellilerde Ağız ve Diş Sağlığı Toplumun Engelli İnsanlara Tavrı: Engelli İnsanlara Karşı Toplumun Tavrı Engelli Hastalarda Ağız Diş Sağlığının Korunması ve Tedavisi Türkiye’de yaklaşık 8.5 milyon engelli kişi bulunmaktadır.

Türkiye’de yaklaşık 8.5 milyon engelli kişi bulunmaktadır.

Türkiye’de yaklaşık 8.5 milyon engelli kişi bulunmaktadır.

 Ülkemizde engellilerin birçok sorunları bulunmaktadır. Bunların başında sağlık sorunları ve özellikle ağız ve diş sağlığında yaşanan sıkıntılar yer almaktadır.

Türkiye’de yaklaşık 8.5 milyon engelli kişi bulunmaktadır. Özel bakıma gereksinim duyan çocuk ve yetişkin yaşındaki bu bireylerin ağız ve diş sağlıkları sürekli kullandıkları ilaçlar, uygulanan özel diyetler ya da günlük diş bakımının yetersizliği gibi nedenlerle olumsuz gelişmektedir. Engelli bir bireyle yaşayan kişilerin ise yakınlarının diş gelişimi hakkında yeterli bilgiye ve eğitime sahip olmamaları aynı zamanda koşullarının uygun olmaması nedeni ile hastaların rahatsızlıkları giderek büyümektedir.
Engelli çocuklarda karşılaşılan psikolojik sorunlar da ağız ve diş sağlığı bakımının yeterince yapılamamasına neden olmaktadır. Bireyi diş hekimi muayenehanesine götürmek ve tedavilerini yaptırmak oldukça zor ve bir o kadarda aileyi ve yakınlarını yıpratıcıdır. Son zamanlarda uygulanan koruyucu diş hekimliği tedavileri sayesinde maddi ve manevi sıkıntıları azaltmakta ve yabancı insan korkusuna diş hekimi ya da doktor korkusu eklenmemektedir.
Bu bireylerdeki bedensel ve zihinsel travmaları en aza indirmek için hastaların diş tedavilerini ameliyathanesi bulunan genel anestezi ünitesi ile diş hekimliği hizmeti sunulan hastane ya da diş sağlığı merkezlerinde yaptırması tercih edilmelidir. Genel anestezi altında yapılacak zihinsel engelli hastaların diş tedavisinde genel anestezi ve reanimasyon uzmanı, diş hekimi, hekim asistanı ve ameliyathane teknisyeninin bulunması gerekir.

Antalya Modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Copyright © 2011 Dent
Wax D'sign