AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ | antalya diş hekimi, antalya diş doktoru, antalya dişçi, antalya implant, antalya ortodonti, lara implant, lara diş hekimi | STERİLİZASYON BİRİMİMİZ Reviewed by WAXD'SIGN on October 18. Antalya da ikamet eden en profesyonel diş hekimi AntModern, tüm diş alanlarında hizmet vermektedir. Antalya’da çoğu hasta onlara giderek bir ömür boyu sürecek aile diş hekimlerini de belirlemiş olurlar. AntModern uzmanlarını yakınlarına, arkadaşlarına ve tanıdıklarına tavsiye etmişlerdir. En kısa zaman içerisinde antalya hekimliği konusunda uzman olmuşlardır. Rating: 4.9
Facebook
Türkçe English Русский
HİZMETLERİMİZ STERİLİZASYON BİRİMİMİZ RADYOLOJİ (RÖNTGEN,TOMOGRAFİ) BİRİMİMİZ ENFEKSiYON KONTROL BiRiMiMiZ KURUMSAL PERFORMANS VE KALiTE BiRiMiMiZ Fiyat politikası

STERİLİZASYON BİRİMİMİZ

STERİLİZASYON BİRİMİMİZ

Merkezimizde kullanılan tüm malzeme, tıbbi alet ve cihazların sterilizasyonunun saglandıgı paketleme sistemli özel birimimizdir.Artık hiçbir hastalık, ülkeler ve bölgeler sınırları içerisinde kalmıyor. Her an her türlü mikroorganizma her yere yayılıp, görülebiliyor.

Dünyada AIDS’İN yayılması vs. gibi hastalıklar, birçok bulasıcı hastalıgın (Hepatit vs.) gibi bulasıp yayılması birçok alanda oldugu gibi Dis Hekimliginde de enfeksiyon kontrollerinin titizlikle uygulanmasını zorunlu hale getirmistir. Dis tedavileri sırasında gerek hastaların gerekse saglık çalısanlarının daha önce kendilerinde olmayan bir mikrop veya hastalıgın olmasını önlemek ana görev ve hedefimizdir.Daha önce kuru hava sterilizatörleri kullanılan kliniklerde enfeksiyon kontrolünde basarısızlık ihtimalinin, %50’nin üzerinde oldugu saptanmıstır.

Oysa bugün merkezimizde kullanılan Otoklav cihazları ile basarısızlıga rastlanmamıstır.Tek basına ısı veya tek basına basınç, sterilizasyon için yeterli degildir. Esas olan ısı ve basınç’ın aynı anda ve belli bir süre uygulanmasıdır. Ancak bu sekilde bakterilerin spor formlarına etkili olmak mümkündür. Ayrıca kliniklerimizde özel dezenfektan kaplarında dezenfeksiyon sıvısı içerisinde bekletilen aletlerimiz mekanik temizligi yapıldıktan sonra merkezi sterilizasyon birimine gitmektedir.

Hasta güvenligi açısından tüm bu sterile etme islemleri ve indikatör takipleri egitimli personelimiz ve enfeksiyon kontrol birimi sorumlularımızca takip edilmektedir.tedir.

Antalya Modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Copyright © 2011 Dent
Wax D'sign