AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ | antalya diş hekimi, antalya diş doktoru, antalya dişçi, antalya implant, antalya ortodonti, lara implant, lara diş hekimi | Engelli bireyler için konforlu diş tedavisi Reviewed by WAXD'SIGN on October 18. Antalya da ikamet eden en profesyonel diş hekimi AntModern, tüm diş alanlarında hizmet vermektedir. Antalya’da çoğu hasta onlara giderek bir ömür boyu sürecek aile diş hekimlerini de belirlemiş olurlar. AntModern uzmanlarını yakınlarına, arkadaşlarına ve tanıdıklarına tavsiye etmişlerdir. En kısa zaman içerisinde antalya hekimliği konusunda uzman olmuşlardır. Rating: 4.9
Facebook
Türkçe English Русский
Niobel Travel;Antalya da engelli bireylere çeşitli turizm hizmetleri veriyor Engelli bireyler için konforlu diş tedavisi Zihinsel Engellilerde Ağız ve Diş Sağlığı Toplumun Engelli İnsanlara Tavrı: Engelli İnsanlara Karşı Toplumun Tavrı Engelli Hastalarda Ağız Diş Sağlığının Korunması ve Tedavisi Türkiye’de yaklaşık 8.5 milyon engelli kişi bulunmaktadır.

Engelli bireyler için konforlu diş tedavisi

Engelli bireyler için konforlu diş tedavisi

 Tüm detayları ele aldığımızda Özel Ant Modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tüm bu sorunların çözümüne yönelik çalışmaktadır. Engelli hastalarımızın diş tedavileri her biri kendi alanlarında uzman hekim ve akademik bir kadro ile yürütülürken, özellikle çocuk hastalarımızın diş tedavileri pedodontistlerimiz tarafından yapılmaktadır. Türkiye’nin önde gelen Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinden olan CTG Diş Merkezi diğer diş hekimliği branşlarının yanı sıra lokal ve tam teşekküllü genel ameliyathanesi ile sedasyon ve genel anestezi altında engelli hastalarımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Merkezimizde bedensel engelli bireylerin tekerlekli sandalye ile klinik içi ulaşımlarını kolaylaştırmaya yönelik olarak rampalar, kapı girişleri, tuvaletler ve klinik ekipmanları düşünülmüştür.
Unutulmamalıdır ki engelli bireylerin diğer normal insanlar gibi en üst düzeyde sağlık hizmeti almaları en doğal haklarıdır.
26532 sayılı mükerrer Resmi Gazetede 25.05.2007 tarihinde yayımlanan tedavi yardımına ilişkin uygulama tebliğine göre; Madde 8.2:
%40 ve üzerinde özürlü kişiler, diş tedavileri için özürlülük durumunu belgelendirmek suretiyle, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına veya serbest  diş hekimliklerine doğrudan başvurabilirler.
Başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan özürlü kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyor ve genel anestezi altında müdahale gerekliliği söz konusu ise tedavinin, anestezi ve reanimasyon uzman hekiminin sorumluluğunda genel anestezi altında cerrahi müdahale ile uygulanabilen, asgari tıbbi malzeme ve ilaçların bulunduğu genel anestezi ile müdahale birimi olan sağlık kurumlarında yapıldığının belgelendirilmesi gerekmektedir. “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak düzenlenmiş raporun onaylı bir örneği düzenlenecek faturaya eklenecektir.
 

Antalya Modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Copyright © 2011 Dent
Wax D'sign