AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ | antalya diş hekimi, antalya diş doktoru, antalya dişçi, antalya implant, antalya ortodonti, lara implant, lara diş hekimi | HİJYEN Reviewed by WAXD'SIGN on January 19. Antalya da ikamet eden en profesyonel diş hekimi AntModern, tüm diş alanlarında hizmet vermektedir. Antalya’da çoğu hasta onlara giderek bir ömür boyu sürecek aile diş hekimlerini de belirlemiş olurlar. AntModern uzmanlarını yakınlarına, arkadaşlarına ve tanıdıklarına tavsiye etmişlerdir. En kısa zaman içerisinde antalya hekimliği konusunda uzman olmuşlardır. Rating: 4.9
Facebook
Türkçe English Русский

HİJYEN

Dişler hayatımızın sonuna kadar çiğneme özelliği taşıdığından vücuttaki en sert bölgelerden birisidir. Dişlerinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız günlük bakımını sürekli yapmak zorundasınız. Doğru ve düzenli bakım nasıl yapılır. Yıllar sonra diş hekimleri edindikleri tecrübeyle bu sorunun yanıtını bulmuşlardır. Sabah kahvaltı ve akşam yemeğinden sonra dişleri minimum 2 kez fırçalamak gerekir. Diş fırçası en önemli hijyen aletidir. Diğer hijyen malzemeleri ise gargara diş ipi vs.dir. tüm bunlar diş fırçasının fonksiyonunu destekler ve dişleri daha sağlıklı korumaya yardımcı olur.

Evde yapılacak diş bakımının kuralları vardır ve herkes uygulamalıdır. Diş fırçası ve genel ağız bakımı! Diş bakımının çocukluğumuzdan bu yana ne kadar önem arz ettiğinden bahsedilir. Tecrübeli uzman doktorları dişlerinizin özelliklerini bildiği zaman daha detaylı hijyen malzemeleri önerebilirler.

Eğer dişlerinizde bir kararma fark ettiyseniz en kısa zamanda diş hekimine danışmanız gerekmektedir. Siyah lekeler, dişlere zarar veren bakterilerin çoğalması anlamına gelir bu da ileride dişin kaybı anlamına gelir. Diş fırçası bu siyah lekeleri temizlemiyorsa uzman hekimlerimiz size yardımcı olacaklar ve profesyonel bir bakım uygulayacaklardır.

Profesyonel ağız temizliği- dişlerdeki siyah lekelerin temizlenmesi, diş taşı, beyazlatma, ultrasonla diş temizleme vs. bu uygulamalar özel aletler ve malzemelerle yapılır. Tüm bu işlemler yalnızca uzman hekimlerce profesyonel olarak yapılmaktadır. Profesyonel hijyenden sonra dişler her zaman daha beyaz olur ve renkleri 2-3 ton açılmakla beraber estetik görünümünüz de yeni bir boyut kazanmış olur.

Evde ağız ve diş bakımını düzenli yaptıysanız profesyonel hijyen bakımı sadece rutin kontrol amaçlı yapılır ve sadece desteklemek için uygulanır. Eğer böyle düzenli bir bakım yapılmıyorsa diş taşına ait air flow temizlemesiyle hızlı bir şekilde sağlıklı ve bakımlı bir görünüm sağlanmaktadır.

Antalya Modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Copyright © 2011 Dent
Wax D'sign