AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ | antalya diş hekimi, antalya diş doktoru, antalya dişçi, antalya implant, antalya ortodonti, lara implant, lara diş hekimi | Sinüs lifting Reviewed by WAXD'SIGN on October 18. Antalya da ikamet eden en profesyonel diş hekimi AntModern, tüm diş alanlarında hizmet vermektedir. Antalya’da çoğu hasta onlara giderek bir ömür boyu sürecek aile diş hekimlerini de belirlemiş olurlar. AntModern uzmanlarını yakınlarına, arkadaşlarına ve tanıdıklarına tavsiye etmişlerdir. En kısa zaman içerisinde antalya hekimliği konusunda uzman olmuşlardır. Rating: 4.9
Facebook
Türkçe English Русский

Sinüs lifting

Sinüs lifting başarılı bir ameliyatın bir parçasıdır.
Sinüs greftleme operasyonlarında hastanın kendi kemiği ya da kemiğe dönüşebilen malzemeler kullanılmaktadır. Üst çene kemiği yani sağ ve sol bölümlerinin içersinde “sinüs” adı verilen boşluklar bulunur. Bu da sinüs altında kalan dişsiz bölgelere implant yapılmasını engelleyebilir.

Sinüs, cerrah tarafından sinüs boşluğunu doldurup daha sonra ağız yüksekliğine indirgenerek yapılacak proteze yer temin edilir.
Sinüs liftingin iki çeşidi bulunmaktadır.

Üst çene kemiği yani bölümlerinin içersinde sinüs adı verilen boşluklar vardır. Bu boşluklar özellikle diş kayıplarından sonra hava basıncı etkisi ile hacmen genişleyebilirler. Bu da sinüs altında kalan dişsiz bölgelere implant yapılmasını engelleyebilir. Direkt sinüs kaldırma işleminde vestibülde kare şeklinde kemik duvarı üstten inceltilip diğer üç taraftan mukozaya kadar kesildikten sonra, sinüs mukozası yukarıya doğru hareketlendirilip kemik duvar içeriye döndürülür, tabana destekleyici bir madde yerleştirilir.

Dişsiz maksillalarda arka bölgeyi kaplayan geniş hacimli maksiller sinüs, vertikal yükseklik yeterli olmadığı için endeosseoz bir implant yerleştirilmesine mani olabilir. Böyle bir durumda bu vertikal boyu kemik ilavesi ile yükseltmek veya sinüs tabanını yukarıya kaldırmak gerekir.

sinüs lifting kemik desteklenerek yükseltilir ve daha uzun implantları yerleştirmeye zemin hazırlar. Bu prosedürden sonra çiğneme işlevi esnasında oluşacak basınç eşitlenir. Aşağıdaki resimlerde kemiklerin durumu sinüs lifting uygulamadan önceki ve sonraki hali gösterilmiştir.

          Kemik kitlesi artar.   
            Kemik dokusunun dizisi yeterli değildir.                                                        Kemik kitlesi artar.


Merkezimizi arayarak ücretsiz muayeneden faydalanın. Uzman cerrahlarımız tarafından size en sağlıklı bilgilendirme yapılacaktır.

Antalya Modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Copyright © 2011 Dent
Wax D'sign