AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ | antalya diş hekimi, antalya diş doktoru, antalya dişçi, antalya implant, antalya ortodonti, lara implant, lara diş hekimi | Şaşırtan Gerçekler Reviewed by WAXD'SIGN on October 18. Antalya da ikamet eden en profesyonel diş hekimi AntModern, tüm diş alanlarında hizmet vermektedir. Antalya’da çoğu hasta onlara giderek bir ömür boyu sürecek aile diş hekimlerini de belirlemiş olurlar. AntModern uzmanlarını yakınlarına, arkadaşlarına ve tanıdıklarına tavsiye etmişlerdir. En kısa zaman içerisinde antalya hekimliği konusunda uzman olmuşlardır. Rating: 4.9
Facebook
Türkçe English Русский

Şaşırtan Gerçekler

1-) Gülümseyin ve diş sağlığınız için peynir tüketin. Peynirde bulunan Calsiyum ve fosfor dişleriniz için faydalıdır.Bu mineraller plaklardaki PH seviyesini düşürür ve diş minesini yeniden mineralize eder.

2-) Özellikle kadınlarda göğüs ve çene ağrısının birlikte görülmesi kalp krizinin habercisi olabilir.Maalesef insanların %60 sı bunu bilmemektedir.

3-) Her bir kişinin diş yapısı parmak izleri gibi benzersizdir.Hatta tek yumurta ikizlerinin bile diş yapıları tamamen aynı değildir.Aynı zamanda  dil izinizin de benzersiz olduğunu biliyormuydunuz?

4-) Sıradan bir kadın günde 62 kez gülümser,bir erkek?sadece 8!Çocuklar günde ortalama 400 kez güler.Yetişkinler sadece 15 kezL

5-) Diş uzmanları; sıradan bir kişinin günlük diş fırçalama süresi 45 ile 70 sn. arasında değişiyor fakat önerilen süre 2-3 dakika olduğunu söylüyorlar.

6-) İşlerinizi yaparken sağ elinizi kullanıyorsanız yiyeceklerinizi sağ tarafınızla, eğer sol elinizi kullanıyorsanız yiyeceklerinizi sol tarafta çiğnemeye meyilli olacaksınız.

7-) Yüzümüzde ilk görüşte fark edilecek özelliklerin %50 sinin gülümseme olduğunu unutmayın.

8-) Gülümseyenlerin %80i içten gülmüyorlar.

9-) İnsanların %83 ü saç ve gözlere göre dişlerinin görünümünün daha önemli olduğuna inanıyor.Sizce?

10-) Günde üç veya üzeri şekerli soda içenlerin %62 daha fazla diş çürüğü vardır.

11-) Araştırmalar periodental(diş eti) hastalığı olan insanların kalp hastalığı,felç,kontrolsüz diabet,erken doğum ve solunum hastalıklarına karşı daha fazla risk altında olduğunu söylüyor.Eğer böyle bir risk taşıyorsanız hemen bir diş hastanesine başvurabilirsiniz..

12-) Diş eti hastalığı olan insanların diğerlerine göre koroner kalp hastalığına yakalanma olasılığı iki kat daha fazladır.

Antalya Modern Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Copyright © 2011 Dent
Wax D'sign